fbpx

Alternatywa dla tradycyjnego skalpela? Dłuto podologiczne.

Dłuta podologiczne renomowanej włoskiej marki Podo to absolutny hit w profesjonalnych salonach podologicznych. Nowe dłuta zyskują coraz większą popularność, a to wszystko za sprawą ich nieulegających wątpliwościom zaletach.

Ostrza włoskiej marki stanowią alternatywę dla powszechnie używanego skalpela. Narzędzie umożliwia opracowywanie modzeli, odcisków, hiperkeratoz, rozpadlin czy zrogowaciałego naskórka. A co najważniejsze to to, że posiadają kilka atutów, które sprawiają, że praca z ich użyciem jest bardziej komfortowa niż praca skalpelem!

Co zatem przemawia na korzyść dłut?

Przede wszystkim dłuto w ręce sprawnego podologa potrafi skrócić czas wykonywanego zabiegu nawet o połowę. Na uwagę zasługuje również to, że dłuta są niezwykle ostre – dużo bardziej ostre niż skalpel. Dzięki temu wolniej ulegają stępieniu i można bez problemu wykonać zabieg całej stopy bez konieczności zmiany ostrza.

Ogromną zaletą dłut jest to, że gwarantują najwyższą precyzję oraz kontrolę pracy. Są bardzo stabilne, nie wyginają się. Dają możliwość pracy w każdym kierunku. 

Znaczącym atutem jest fakt, że umożliwiają większą kontrolę podczas wykonywania zabiegów. O ilości ściąganego naskórka decyduje kat nachylenia dłuta. Im mniejszy kąt nachylenia tym cieńszą warstwę możemy zdjąć. Należy jednak pamiętać, że skóra np. przy opracowywaniu zrogowaceń czy modeli powinna być napięta i wcześniej zmiękczona. Dłuto wówczas doskonale zbiera naskórek, nie zatrzymuje się i nie tworzy tak zwanych „rynien”. 

Wiele osób zapewne doceniłoby to, że zabiegi wykonywane dłutem są właściwie bezbolesne – tutaj ta zaleta ma największe znaczenie w zabiegach usuwania odcisków. Dzięki temu, że ostrze jest niezwykle ostre nie występuje mocny nacisk – ostrze dłuta przecina skórę bez dodatkowego ucisku.

Jeżeli jeszcze nie pracowałeś dłutem, koniecznie spróbuj! Przekonasz się że praca tym narzędziem to czysta przyjemność 🙂