Pojemniki do dezynfekcji

Dezynfekcja narzędzi chirurgicznych.

Stosowanie precyzyjnych przyrządów wielokrotnego użytku z nierdzewnej stali chirurgicznej możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy narzędzia zostaną poddane prawidłowo przeprowadzonej dezynfekcji oraz sterylizacji.
Zachowanie zdrowia i gwarancja najwyższej higieny powinny być podstawą w każdym profesjonalnym gabinecie.

Na czym polega dezynfekcja?

W dużym skrócie, dezynfekcja ma na celu redukcję drobnoustrojów poprzez zabicie wegetatywnych form bakterii i grzybów, a także neutralizację wirusów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka.

W czym należy dezynfekować narzędzia ze stali chirurgicznej?

Do przeprowadzenia dezynfekcji konieczne jest posiadanie odpowiedniego pojemnika dezynfekcyjnego.
Pojemnik do dezynfekcji należy wypełnić specjalnie przygotowanym preparatem. Ważne jest to, aby narzędzia były w nim całkowicie zanurzone.

Najczęściej wykorzystuje się dwa rodzaje pojemników: kontener do dezynfekcji oraz nerkę do dezynfekcji.

W naszej ofercie posiadamy nerki do dezynfekcji oraz kontener. Producentem pojemników, które stanowią nasz asortyment jest renomowana marka Hairplay. Zarówno nerkę jak i kontener producent wykonał z nierdzewnej stali chirurgicznej. Materiał ten gwarantuje dużą wytrzymałość i długą żywotność. Dodatkowo same pojemniki można sterylizować w autoklawach kosmetycznych.

Inne zastosowanie pojemników do dezynfekcji.

Kosmetyczki z powodzeniem stosują nerki oraz kontener jako tacki, w których przechowują narzędzia w czasie przeprowadzania zabiegów. Dzięki temu narzędzia nie mają kontaktu z powierzchnią blatu roboczego oraz zawsze znajdują się w jednym miejscu ,,pod ręką”. Po zakończonym zabiegu na niesterylnych przyrządach przeprowadza się proces dezynfekcji oraz sterylizacji.