fbpx
Lampy sollux. Czy warto posiadać je w gabinecie kosmetycznym

Lampy sollux. Czy warto posiadać je w gabinecie kosmetycznym?

Lampy sollux. Czy warto posiadać je w gabinecie kosmetycznym

Lampy Sollux to rodzaj lamp wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych i rehabilitacyjnych w przypadku różnego typu dolegliwości. Emitują one promienie podczerwone wywołujące reakcje termiczne w organizmie, które pomagają zwalczać schorzenia, łagodzą ból i poprawiają ukrwienie ciała. Jak wykorzystuje się je w kosmetyce i czy warto mieć w swoim gabinecie lampę kosmetyczną Sollux?

Rodzaje lamp Sollux

W zabiegach leczniczych stosuje się dwa podstawowe typy lamp Sollux – wersję z filtrem czerwonym oraz z filtrem niebieskim. 

Lampa Sollux czerwona jest typem lampy rozgrzewającej. Zwiększa ona ciepłotę ciała, co pozwala między innymi rozluźnić mięśnie, pozbyć się stanów zapalnych czy poprawić metabolizm. Bardzo często stosuje się ją na przykład w leczeniu przewlekłego zapalenia mięśni. Drugi typ lampy Sollux, czyli model z niebieskim filtrem działa przede wszystkim uspokajająco i przeciwbólowo, znakomicie sprawdza się np. w leczeniu nerwobólów. 

W kosmetyce lampy Sollux są wykorzystywane przede wszystkim w leczeniu trądziku, blizn, czyraków oraz w zabiegach odmładzających.

Lampa kosmetyczna Sollux na trądzik – jak działa?

Terapia światłem i ciepłem znajduje zastosowanie w leczeniu trądziku młodzieńczego z wielu powodów. Przede wszystkim tego typu zabiegi są zabójcze dla bakterii odpowiedzialnych za powstawanie wyprysków, co pozwala ograniczyć pojawianie się nowych zmian skórnych. Oprócz tego łagodzą istniejące już stany zapalne, a dodatkowo również otwierają pory i spulchniają skórę, co ułatwia przeprowadzanie zabiegów oczyszczających. Pomagają także pozbyć się zanieczyszczeń i martwego naskórka, co znacznie poprawia wygląd cery. Jako że lampa Sollux wspiera w walce z bliznami – również tymi po pryszczach – może być kompleksowo wykorzystywana do zwalczania trądziku.

Lampa kosmetyczna Sollux a zabiegi odmładzające i antycellulitowe

Lampy emitujące promieniowanie IR są korzystne również w pielęgnacji skóry dojrzałej oraz w zwalczaniu cellulitu. Wiązki podczerwieni hamują proces rozkładu włókien kolagenowych i poprawiają ukrwienie skóry, dzięki czemu na dłużej zachowuje ona elastyczność i młodzieńczy blask. Lampy Sollux wspomagają także odnowę komórkową, a dzięki temu, że poprawiają krążenie, dbają o prawidłowe dotlenienie komórek. Te właściwości sprawiają, że regularnie przeprowadzane zabiegi z użyciem lampy Sollux mogą opóźnić pojawianie się zmarszczek o wiele lat. 

Podczerwień może być wykorzystywana także w zabiegach antycellulitowych, zwłaszcza w przypadku walki z cellulitem wodnym. Ten rodzaj cellulitu powstaje z powodu zaburzeń w przepływie krwi i limfy w tkankach podskórnych, których można pozbyć się, wspierając pracę układu krwionośnego i rozszerzając naczynia krwionośne. Dodatkowo dzięki lampie Sollux można też uzyskać delikatny efekt wyszczuplający, który jest naturalnym skutkiem przyspieszenia procesu metabolizmu.  

Lampa kosmetyczna Sollux a kosmetologia – inne zastosowania

Pozytywne działanie lamp Sollux jest widoczne również w innych zabiegach kosmetycznych – na przykład w przypadku masaży czy zabiegów odżywczych na ciało i twarz – dlatego może być w nich wykorzystywane pomocniczo. W jaki sposób? Najczęściej wykorzystuje się tutaj działanie rozgrzewające lampy. Podczerwień pozwala dotrzeć do mięśni i je rozluźnić, co potęguje działanie wszelkich masaży relaksacyjnych oraz leczniczych. Dodatkowo wzrost ciepłoty ciała sprawia, że skóra jest bardziej podatna na przyjmowanie cennych składników odżywczych z kosmetyków. To z kolei sprawia, że olejki, kremy, maski czy inne kosmetyki mają szansę lepiej się wchłonąć i działać jeszcze efektywniej.

Przeciwwskazania do stosowania lampy Sollux

Należy jednak wiedzieć, że nie u wszystkich można bezpiecznie stosować lampy Sollux i istnieje szereg przeciwwskazań do wprowadzania tego typu zabiegów. Nie należy używać podczerwieni u osób cierpiących na choroby krążenia lub hemofilię, a także mających problemy z krzepliwością krwi. Lampy nie należy stosować też u kobiet w ciąży oraz u klientów chorujących na gruźlicę, mających problemy z nerkami, wątrobą lub niedokrwistością, a także w przypadku nowotworów. Przeciwwskazaniami do stosowania kosmetycznej lampy Sollux są także ostry stan zapalny, gorączka, epilepsja i jaskra. 

Jeśli jednak u klienta nie występuje żadna z powyższych dolegliwości, zabiegi cieplne mogą przynieść znakomite rezultaty i znacznie wspomóc działanie innych form terapii. Warunkiem jest tu oczywiście stosowanie lampy Sollux wysokiej jakości, zgodnie z zaleceniami producenta, nie przekraczając wskazanej częstotliwości i długości naświetlania.