fbpx
Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy krok po kroku – poradnik

Dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego tak wiele pań stara się dbać o nie, decydując się na wizytę w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym lub wykonując różnego typu zabiegi w domowym zaciszu. Od dłuższego czasu prawdziwym hitem jest manicure hybrydowy, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Zyskał on wiele zwolenniczek, ponieważ jest rozwiązaniem stosunkowo trwałym (efekt utrzymuje się do 14 dni). Dodatkowo tzw. hybryda prezentuje się estetycznie i jest bardzo prosta w wykonaniu.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Do tego niezbędny będzie specjalny sprzęt: lampa, lakiery, bazy i topy. Trzeba także dowiedzieć się, jakie czynności wykonać, by przygotować płytkę do zabiegu i w jaki sposób nakładać poszczególne warstwy preparatu.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Hybrydy na paznokciach – czym tak naprawdę są?

Manicure hybrydowy jest dziś popularnym i chętnie wybieranym rozwiązaniem. To prawdziwy hit, który zyskał wiele zwolenniczek na całym świecie. Przyczynił się do tego fakt, że wiele kobiet marzy o posiadaniu wypielęgnowanych dłoni i paznokci, które będą wyglądać elegancko niezależnie od wykonywanych prac. Trwały manicure to dziś rozwiązanie będące w zasięgu ręki każdej z nas!

Na czym polega manicure hybrydowy? To metoda bardzo podobna do tradycyjnego manicure’u, jednak do jej wykonania używa się specjalnej lampy UV lub LED, dzięki której każda warstwa lakieru zostaje odpowiednio utwardzona. Wykonując manicure hybrydowy, nakłada się specjalną bazę, a następnie lakier z kolorem oraz top. W ten sposób uzyskuje się bardzo trwały i zadowalający efekt, odporny zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i odpryski. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pań, które stawiają na aktywny tryb życia, nie chcąc przy tym rezygnować z elegancji. Wybierając się do profesjonalnej manicurzystki, oszczędzają czas i mogą cieszyć się estetycznym efektem nawet przez kilka tygodni.

Podpowiadamy, jak wygląda manicure hybrydowy krok po kroku, jak odpowiednio się do niego przygotować i co zrobić, by uzyskać trwały oraz estetyczny efekt.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Niezbędne akcesoria

Kluczem do sukcesu w przygotowaniu elegancko wyglądającego manicure’u hybrydowego jest oczywiście odpowiednie doświadczenie, wiedza i staranność ze strony stylistki paznokci. Jednak w celu uzyskania tak zniewalającego – i przede wszystkim trwałego – efektu końcowego należy też przygotować niezbędne akcesoria, dzięki którym wykonanie hybryd w ogóle będzie możliwe. Warto zadbać o to, aby jakość narzędzi była jak najwyższa. Dzięki temu zyskasz pewność, że sprzęt Cię nie zawiedzie. Wpłynie to pozytywnie na efektywność pracy i zadowolenie klientek.

Manicure hybrydowy – niezbędnik

Do wykonania nienagannego manicure’u potrzebne są liczne akcesoria. Jednak w skład niezbędnika wchodzą przede wszystkim:

Posiadając tak skompletowany zestaw, zyskujesz pewność, że wykonanie manicure’u hybrydowego będzie zadaniem prostym i przyjemnym. Teraz już wiesz, czego potrzebujesz, by móc zrobić paznokcie hybrydowe. Jak jednak się do tego zabrać?

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Jeśli posiadasz odpowiednie akcesoria i masz już pomysł na to, w jaki sposób wystylizować paznokcie za pomocą lakieru hybrydowego, przyszedł czas na podjęcie działania. Podpowiadamy, jak robić paznokcie hybrydowe. Najważniejszą zasadą, która powinna przyświecać każdej manicurzystce przez cały czas pracy, jest staranność. To dzięki niej paznokcie hybrydowe będą wyglądać elegancko i estetycznie, a efekt utrzyma się przez naprawdę długi czas. By wykonać manicure hybrydowy, musisz wykonać następujące kroki:

Przygotuj paznokcie

Pierwszym krokiem jest przygotowanie płytki paznokciowej do nałożenia hybrydy. To niezwykle ważna część procesu, podczas której precyzja i spokój odgrywają dużą rolę. Na początku dokładnie oczyść płytkę, usuwając poprzedni lakier do paznokci czy jego pozostałości. Następnie nadaj paznokciom odpowiedni kształt (np. migdał czy kwadrat) – wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji, kształtu i długości paznokci oraz dłoni. Kolejnym krokiem jest matowienie płytki za pomocą bloku polerskiego. Tę czynność wykonaj naprawdę powoli. Usuń lub odsuń skórki. Użyj cleanera i wacików bezpyłowych do przemycia paznokci, aby usunąć z nich wszelkie drobinki i zabrudzenia i jednocześnie odtłuścić płytkę.

Nałóż oraz utwardź bazę pod hybrydę

Gdy cleaner wyschnie, czas na właściwą część wykonywania hybrydy. Zacznij od nałożenia bazy, która gwarantuje, że stylizacja utrzyma się długo na płytce paznokci. Dlatego jest to element konieczny. Nałóż cienką warstwę bazy w precyzyjny sposób, aby pokryć wyłącznie płytkę paznokcia, a nie np. skórki. Zabezpiecz również krawędź paznokci, ponieważ to ona jest najbardziej narażona na urazy mechaniczne i odpryski. Po nałożeniu bazy utwardź ją pod lampą. Czas utwardzania zależy od mocy urządzenia. Po wyciągnięciu dłoni spod lampy odczekaj kilka sekund, zanim przejdziesz do następnego etapu.

Nałóż lakier hybrydowy

Przechodzimy do największej przyjemności, czyli nakładania koloru. Precyzyjnie rozprowadź lakier na płytce paznokciowej. Cienka warstwa lakieru powinna pokryć płytkę tak, aby jednocześnie nie zalała skórek (warto zachować odstęp 1 milimetra między krawędzią a skórkami). Następnie utwardź lakier pod lampą i powtórz ten krok: ponownie nanieś warstwę koloru i utwardź ją pod lampą. Tych warstw nie przemywaj cleanerem!

Nałóż top

Na sam koniec, gdy lakier jest już utwardzony i odczekasz kilka sekund po wyjęciu paznokci spod lampy, nałóż cienką warstwę topu. Ten lakier także utwardź pod lampą, a następnie przemyj cleanerem.


Jak widać, hybryda krok po kroku wcale nie jest tak skomplikowana!

Dlaczego warto postawić na manicure hybrydowy?

Często słyszy się różne mity na temat manicure’u hybrydowego. Stąd też u niektórych kobiet pojawiają się chwile zwątpienia, czy na pewno jest to dobre i bezpieczne rozwiązanie. Warto wiedzieć, jakie są zalety wykonywania hybrydy krok po kroku. Posiadając tę wiedzę, można dostrzec naprawdę sporo korzyści płynących z tego modnego i sprawdzonego rozwiązania.

  • Estetycznie wykonany manicure hybrydowy daje piękny i naprawdę naturalny efekt końcowy.
  • Wykonanie hybryd jest bezbolesne, bardzo proste i naprawdę szybkie w porównaniu z innymi rozwiązaniami.
  • Hybrydy odznaczają się wysoką odpornością na działanie czynników mechanicznych oraz na odpryski, dzięki czemu mycie naczyń, sprzątanie czy wykonywanie innych prac nie stanowi zagrożenia dla naszego manicure’u.
  • Posiadając wiedzę na temat tego, jak wykonać i jak usuwać hybrydy, minimalizujesz ryzyko zniszczenia płytki paznokciowej.
  • Długotrwały efekt końcowy hybryd – paznokcie są zadbane i eleganckie nawet do kilku tygodni.
  • To rozwiązanie dla nawet najbardziej wymagających pań, ponieważ baza kolorystyczna lakierów hybrydowych jest bardzo szeroka.