fbpx

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Co wybrać: pojedyncze pędzle czy zestaw?

Wybór pomiędzy pojedynczymi pędzelkami a całym zestawem nie jest łatwy. Decyzja powinna zależeć od kilku czynników. Jeśli posiadasz już sporą kolekcję pędzli do makijażu i chcesz jedynie wypróbować nowe, wybierz tanie pędzle do makijażu sprzedawane pojedynczo. Cały zestaw pędzli może okazać się niepotrzebny, skoro masz ich już wiele. Pojedyncze pędzle do make-upu pozwolą Ci na wypróbowanie konkretnego produktu i przetestowanie jego jakości i trwałości bez konieczności kupowania całego kompletu, co wiązałoby się z większym kosztem. Pędzelki do makijażu w zestawach sprawdzą się z kolei, jeśli nie posiadasz jeszcze żadnych pędzli lub chcesz wymienić te starsze na całkiem nowe. Zakup zestawu będzie szybszy niż wybieranie pojedynczych pędzli. 

Jakie pędzle do make-upu wybrać?

Pędzle do makijażu dzielą się na dwie kategorie ze względu na rodzaj wykorzystanego włosia. Na rynku dostępne są pędzle z włosiem naturalnym i syntetycznym. Pędzelki różnią się od siebie także materiałem, z którego wykonany jest trzonek. Może on być drewniany lub z tworzywa sztucznego. Na pytanie, które z tych rodzajów pędzli są lepsze, musimy odpowiedzieć: to zależy, do czego będą wykorzystywane i z jakich kosmetyków korzystasz. Różnice są następujące:

  • Dobre pędzle do makijażu z włosia naturalnego najczęściej stosowane są do aplikacji kosmetyków mineralnych, takich jak podkłady czy cienie do powiek. Świetnie nadają się też do nakładania innych sypkich kosmetyków: rozświetlaczy, róży czy pudrów. Naturalne włosie ma chropowatą strukturę, dzięki czemu produkty lepiej trzymają się pędzla. Jednocześnie sprężystość naturalnego włosia ułatwia aplikowanie kosmetyków na skórę. 
  • Tanie pędzle do makijażu z włosia syntetycznego produkuje się głównie z wykorzystaniem włókien poliestrowych i nylonowych. Struktura włosa jest gładka, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Takie pędzelki sprawdzają się przy aplikacji kosmetyków w postaci płynnej – na przykład podkładów.

Szpatułki kosmetyczne – higiena i wygoda w salonie kosmetycznym

Szpatułki kosmetyczne przydają się w każdym salonie kosmetycznym. Można wykorzystać je do mieszania i nakładania na twarz takich produktów jak maski algowe, glinki czy kremy. Szpatułka kosmetyczna ogranicza kontakt dłoni z substancją i skórą klientki, dzięki czemu zachowane zostają najwyższe standardy higieny. Szpatułki kosmetyczne wykonane są z delikatnego materiału, który zapewnia im odpowiednią elastyczność i dużą wytrzymałość.