fbpx

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Dezynfekcja narzędzi chirurgicznych.

Stosowanie precyzyjnych przyrządów wielokrotnego użytku z nierdzewnej stali chirurgicznej możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy narzędzia zostaną poddane prawidłowo przeprowadzonej dezynfekcji oraz sterylizacji.
Zachowanie zdrowia i gwarancja najwyższej higieny powinny być podstawą w każdym profesjonalnym gabinecie.

Na czym polega dezynfekcja?

W dużym skrócie, dezynfekcja ma na celu redukcję drobnoustrojów poprzez zabicie wegetatywnych form bakterii i grzybów, a także neutralizację wirusów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka.

W czym należy dezynfekować narzędzia ze stali chirurgicznej?

Do przeprowadzenia dezynfekcji konieczne jest posiadanie odpowiedniego pojemnika dezynfekcyjnego.
Pojemnik do dezynfekcji należy wypełnić specjalnie przygotowanym preparatem. Ważne jest to, aby narzędzia były w nim całkowicie zanurzone.

Najczęściej wykorzystuje się dwa rodzaje pojemników: kontener do dezynfekcji oraz nerkę do dezynfekcji.

W naszej ofercie posiadamy nerki do dezynfekcji oraz kontener. Producentem pojemników, które stanowią nasz asortyment jest renomowana marka Hairplay. Zarówno nerkę jak i kontener producent wykonał z nierdzewnej stali chirurgicznej. Materiał ten gwarantuje dużą wytrzymałość i długą żywotność. Dodatkowo same pojemniki można sterylizować w autoklawach kosmetycznych.

Dezynfekcja narzędzi do paznokci – dlaczego jest niezbędna?

Utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny podczas zabiegu w salonie kosmetycznym jest jednym z wyznaczników profesjonalizmu. Bezpieczeństwo klientek zawsze powinno być na pierwszym miejscu, dlatego tak ważna jest dezynfekcja i sterylizacja narzędzi stosowanych w salonie. Dezynfekcja pilników do paznokci jest niezbędna, gdy stosujemy do manicure narzędzia wielorazowe. Warto mieć pojemnik do dezynfekcji, do którego po każdym zabiegu trafią użyte utensylia. 

Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę, że nawet podczas wizyty w salonie kosmetycznym zagrażają nam:

  • bakterie (np. gronkowiec czy tzw. zielona bakteria);
  • wirusy (np. HIV, HBV, HCV);
  • grzyby (np. Candida Albicans).

Ryzyko zakażenia wzrasta, gdy podczas zabiegu dochodzi do przerwania naskórka i pojawia się krew. Dlatego właśnie tak ważna jest odpowiednia dezynfekcja narzędzi do paznokci po każdym zabiegu i niestosowanie ponownie narzędzi jednorazowych. W każdym salonie kosmetycznymi powinny znaleźć się pojemniki do dezynfekcji, w których można odkazić narzędzia za pomocą przeznaczonej do tego substancji. 

Warto wiedzieć, że równie ważna jest dezynfekcja narzędzi do manicure w domu. Po każdym użyciu wielorazowe narzędzia należy:

  • umyć pod ciepłą wodą (np. z dodatkiem delikatnego detergentu);
  • osuszyć (np. ręcznikiem papierowym);
  • zdezynfekować (np. płynem do dezynfekcji) lub wysterylizować za pomocą odpowiedniego urządzenia.

Sterylizacja narzędzi w domu jest możliwa za pomocą odpowiednich urządzeń, takich jak sterylizator kulkowy czy UV.

Inne zastosowanie pojemników do dezynfekcji.

Kosmetyczki z powodzeniem stosują nerki oraz kontener jako tacki, w których przechowują narzędzia w czasie przeprowadzania zabiegów. Dzięki temu narzędzia nie mają kontaktu z powierzchnią blatu roboczego oraz zawsze znajdują się w jednym miejscu ,,pod ręką”. Po zakończonym zabiegu na niesterylnych przyrządach przeprowadza się proces dezynfekcji oraz sterylizacji.