fbpx

Frezarki podologiczne

Frezarka podologiczna z pochłaniaczem pyłu

Frezarka podologiczna to urządzenie kosmetyczne używane podczas zabiegów pedicure. Służy do precyzyjnego skracania i obróbki paznokci oraz stwardniałego, martwego naskórka stóp. Dzięki dokładności, którą oferują tego typu urządzenia, nawet najbardziej zniszczone stopy mogą odzyskać delikatność i miękkość.

Ze względu na jej efektywność, frezarka podologiczna używana jest zarówno w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jak i w gabinetach specjalizujących się w pedicurze medycznym. Większość frezarek oferuje regulację mocy i prędkości obrotów, dzięki czemu nadają się one do złuszczania martwej skóry – odcisków i zgrubień oraz do skracania i szlifowania paznokci stóp.

Wiele frezarek podologicznych ma wbudowany pochłaniacz pyłu. Dzięki temu nie zanieczyszcza się miejsca pracy, a warunki pozostają komfortowe zarówno dla klientki, jak i dla kosmetyczki. Nawet po długotrwałym usuwaniu zrogowaciałych warstw skóry, pył i kurz nie będą unosić się w pomieszczeniu.

Parametry frezarek podologicznych

Decydując się na zakup frezarki podologicznej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech, które powinny charakteryzować urządzenie dobrej jakości.

Moc i prędkość

Podobnie jak frezarki do paznokci rąk, frezarka podologiczna powinna mieć regulowaną moc oraz prędkość obrotową. Dzięki temu można dostosować pracę urządzenia do potrzeb obrabianego obszaru paznokcia lub stopy. Pozwala to unikać niepotrzebnych urazów, dając jednocześnie lepsze rezultaty.

System chłodzenia

Każda frezarka powinna mieć wbudowany system chłodzenia. Ma on zapobiegać niepotrzebnemu nagrzewaniu się urządzenia, co redukuje ryzyko szybkiego zużycia frezarki. Poprawnie działający system chłodzenia dba również o komfort klienta i użytkownika.

Ergonomia rękojeści

Aby skutecznie korzystać z frezarki podologicznej, jej rękojeść musi być odpowiednio wyprofilowana. Powinna ona dobrze leżeć w dłoni i być wygodna w użytkowaniu.

Higiena / łatwość czyszczenia

Frezarkę podologiczną powinno się łatwo czyścić i dezynfekować. Pozwoli to zapobiec infekcjom skóry i paznokcia – zwłaszcza jeśli frezarka używana jest w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym lub przez różne osoby.

Cena frezarki z pochłaniaczem pyłu

Frezarki z pochłaniaczami pyłu dostępne w ofercie sklepu sprzedawane są w cenie od 3 900 do 11 700 zł.

Frezarka Hadewe Helius-40 z pochłaniaczem pyłu

To frezarka podologiczna o umiarkowanej cenie (5600 zł). 

Frezarka Hadewe Helius-40 została wyposażona w efektywny pochłaniacz z odsysaniem punktowym znajdującym się na górze rękojeści. Urządzenie charakteryzuje się niewielkim rozmiarem oraz cichą i długotrwałą pracą silnika. Duża siła ssąca frezarki skutecznie pochłania pył, ułatwiając przeprowadzenie zabiegów podologicznych w higienicznych warunkach. 

Podstawowe cechy urządzenia:

 • nowoczesna klawiatura membranowa
 • sterowanie prędkości urządzenia oraz przełącznik obrotów frezu (lewy/prawy)
 • prędkość 6.000 – 40.000 obr./min
 • moc 550 W
 • opatentowany system mocowania frezu
 • bezobsługowy, bezszczotkowy, w pełni zamknięty moduł
 • podwójne uszczelnienie łożysk kulkowych
 • bardzo wysoki moment obrotowy
 • niska wibracja
 • bardzo cicha praca urządzenia

Link do produktu: https://kosmoart.pl/sklep/urzadzenia-kosmetyczne/frezarki/frezarka-hadewe-helius-40/

NSK Frezarka podologiczna MasterVAC PDV40 plus z pochłaniaczem pyłu

To wysokiej jakości frezarka zaprojektowana z myślą o profesjonalnych zabiegach podologicznych. Wbudowany pochłaniacz ma dodatkowe opcje regulacji pracy.

Parametry urządzenia:

 • od 4 000 do 40 000 obr./minutę
 • duży moment obrotowy: 3,4 Ncm
 • siła mocowania rękojeści zwiększona o ok. 30%
 • hermetyczny mikrosilnik o niskiej wibracji i głośności

Link do produktu: https://kosmoart.pl/sklep/urzadzenia-kosmetyczne/frezarki/nsk-frezarka-podologiczna-mastervac-pdv40-plus/