fbpx
frezarka hadewe sb-22

Frezarka kosmetyczna

Co to jest frezarka kosmetyczna?

Frezarka kosmetyczna to specjalistyczne urządzenie, które jest niejako następcą tradycyjnych przyrządów, takich jak pilnik, polerka, cążki czy omega. Oczywiście, by móc przeprowadzić jakikolwiek zabieg z użyciem frezarki, konieczne jest posiadanie odpowiednich frezów, które mocuje się do rękojeści. Dopiero wówczas frezarka staje się niezastąpionym w dzisiejszych czasach sprzętem wielofunkcyjnym.

Jakie zabiegi można wykonać frezarką kosmetyczną?

W zależności od parametrów frezarki oraz użytych frezów można wykonać takie zabiegi jak:

  • szlifowanie i wygładzanie paznokci naturalnych
  • skracanie i nadawanie paznokciom naturalnym, żelowym, akrylowym i hybrydowym odpowiedniego kształtu
  • usuwanie starego manicure np. żelowego czy hybrydowego
  • wykonywanie rowka do uzupełnienia frencz manicure, wgłębienia pod ozdoby
  • opracowywanie wału okołopaznokciowego
  • czyszczenie spodu paznokcia
  • usuwanie skórek
  • ścieranie martwego naskórka
  • usuwanie zrogowaceń, rozpadlin, bruzd, odcisków, modzeli itp.

Podział frezarek ze względu na przeznaczenie.

Frezarki ze względu na ich przeznaczenie możemy podzielić na 3 rodzaje:

DO UŻYTKU DOMOWEGO – polecane do wykonywania zabiegu manicure oraz bardzo delikatnego pedicure w warunkach domowych (usuwanie skórek, skracanie paznokci, nadawanie kształtu paznokciom, matowienie paznokci, delikatne ścieranie naskórka).

Jeżeli chcesz dbać o swoje stopy w domowym zaciszu wybierz urządzenie, które będzie dla Ciebie bezpieczne. Zwróć uwagę na to, by moc frezarki oraz obroty nie były zbyt wysokie.

Dla wygody pracy możesz zdecydować się na frezarkę, która posiada prawy oraz lewy kierunek obrotów oraz wyposażona jest w łatwy system wymiany frezów.

Osobom wykonującym zabiegi w warunkach domowych polecamy:

DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO – polecane dla kosmetyczek, stylistek paznokci w celu wykonywania profesjonalnego zabiegu manicure, pedicure oraz stylizacji paznokci.

Profesjonalne urządzenia stosowane w gabinetach kosmetycznych powinny posiadać wbudowany pochłaniacz pyłu (wdychanie opiłków jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia). Niestety takie frezarki stanowią większe obciążenie finansowe. Rozwiązaniem jest zakup frezarki o dobrych parametrach oraz wolnostojącego pochłaniacza pyłu. Warto pamiętać, że wykwalifikowana stylistka może wdychać rocznie nawet około 1 kg pyłu.

Wybierając frezarkę do salonu zwróć uwagę na to, by jej praca była cicha i aby była wyposażona w odpowiednio wyważoną rączkę z łatwą zmianą frezów. Nie bez znaczenia jest również moc urządzenia oraz moment obrotowy.

Doświadczonym kosmetyczkom polecamy np.:

SPECJALISTYCZNE FREZARKI PRZEZNACZONE DLA PODOLOGÓW – frezarki dedykowane dla wykwalifikowanych podologów, którzy pracują z pacjentami posiadającymi takie problemy jak: bolesne modzele, odciski, hiperkeratozy, rozpadliny. Frezarki te posiadają wiele funkcji ułatwiających i przyśpieszających pracę. Idealnym rozwiązaniem jest zakup frezarki, która posiada nie tylko pochłaniacz pyłu, ale i płaszcz wodny –takie rozwiązania wymagają jednak większego nakładu finansowego.

Warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w światło w rękojeści doświetlające pole pracy. W ostatnim czasie coraz większe uznanie wśród podologów zyskuje funkcja automatycznego zatrzymywania pracy frezarki podczas zabiegu. Dzięki niej praca z diabetykami jest bezpieczniejsza. Dodatkowo zalecamy wybierać te urządzenia, które są łatwe w utrzymaniu czystości.

Specjalistyczne frezarki podologiczne z naszej oferty to m.in.: