fbpx
Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe skóry to zabieg, który w odróżnieniu od oczyszczania manualnego nie jest przeznaczony wyłącznie dla skóry problematycznej, ale dla każdego typu cery. Należy do tak zwanych zabiegów bankietowych, czyli takich, które od razu przynoszą efekt, poprawiając kondycję skóry, dlatego mogą być wykonywane nawet w dniu ważnego przyjęcia czy dzień przed nim. Oczyszczanie wodorowe świetnie sprawdza się jako zabieg typu anti-aging, gdyż zwalcza wolne rodniki i zwiększa elastyczność skóry, a nawet może pomóc w pozbyciu się drobnych zmarszczek. 

Wodorowe oczyszczanie twarzy – na czym to polega?

Oczyszczanie wodorowe polega na wtłoczeniu cząsteczek wodoru w głębokie warstwy skóry przy pomocy dużego ciśnienia. Wodór dzięki swoim niewielkim rozmiarom (jest to najmniejszy z pierwiastków) jest w stanie przedostać się bardzo głęboko, tym samym zapewniając bardzo dobre efekty zabiegu. Działa on dwutorowo – z jednej strony wiąże wolne rodniki, hamując tym samym proces starzenia się skóry, z drugiej zaś pomaga w transporcie składników odżywczych. Zabieg z użyciem wodoru składa się z kilku etapów:

Neutralizacja wolnych rodników

W tej fazie następuje wtłoczenie wodoru w skórę, aby dotarł nawet do jej najgłębszych warstw. Jony wodoru wiążą się w skórze z wolnymi rodnikami, neutralizując je i tworząc wodę, która dodatkowo nawilża cerę. Pozbycie się wolnych rodników (które przyspieszają proces starzenia się), pomaga utrzymać elastyczność i młody wygląd skóry. Spowalnia też powstawanie zmarszczek i może nawet wygładzić już istniejące. 

Złuszczanie naskórka

W nadaniu skórze blasku i zdrowego wyglądu pomaga także etap złuszczania, czyli usuwania martwego naskórka. Razem z martwymi komórkami pozbywamy się też zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, co ułatwia cerze wchłanianie substancji odżywczych. Złuszczanie można wykonywać na różne sposoby. Nieinwazyjną metodą usuwania naskórka jest peeling kawitacyjny. Wykorzystuje on ultradźwięki, które w kontakcie z wodą tworzą pęcherzyki powietrza. Ich rozpad rozbija martwe komórki skóry, co z kolei ułatwia ich usunięcie. 

Dotlenienie skóry

Kolejny krok to maksymalne dotlenienie skóry, które ma na celu doraźnie poprawić jej kondycję oraz wzmocnić działanie antyoksydantów. Infuzja tlenowa ma także pobudzić produkcję kolagenu i elastyny, a w efekcie działa odmładzająco. Podczas tego zabiegu tlen aplikowany jest za pomocą specjalnego urządzenia, które wtłacza go pod dużym ciśnieniem.

Aplikacja antyoksydantów

Tak przygotowana skóra jest gotowa na przyjęcie kosmetyków antyoksydacyjnych, które poprawiają owal twarzy, wygładzają zmarszczki, zwalczają stres oksydacyjny i pomagają zachować młodość. Wtłaczany w skórę we wcześniejszym etapie wodór powoduje zjawisko elektroporacji, czyli czasowe powstawanie w błonie komórkowej mikrokanałów (mikroporów), dzięki którym możliwy jest transport produktów odżywczych w głąb skóry. Dzięki temu makrocząsteczki kosmetyków mogą przenikać do wewnętrznych warstw cery i spełniać swoje zadanie. Powstałe w procesie elektroporacji kanaliki szybko zanikają po ustąpieniu bodźców, dlatego można mieć pewność, że nie będą zbierać się w nich zanieczyszczenia z powietrza. 

Antyoksydanty są wtłaczane w skórę za pomocą urządzenia z głowicą emitującą ultradźwięki. Jego działanie powoduje ruch komórek i ułatwia ich transport w głąb skóry, a dodatkowo relaksuje mięśnie, pobudza krążenie krwi i limfy i poprawia metabolizm komórek. 

Zabieg kończący oczyszczanie

Później następuje już tylko zamknięcie rytuału urodowego, które może przebiegać na różne sposoby. W niektórych salonach wykonuje się lifting wykorzystujący biopolarną falę radiową (RF), który wspiera produkcję włókien kolagenowych. W innych jest to po prostu masaż relaksacyjny, który rozgrzewa i rozluźnia mięśnie, pozostawiając skórę wypoczętą i pełną blasku. Niezależnie od wybranej metody cera po zakończeniu wodorowego oczyszczania twarzy jest odświeżona i gotowa, by zachwycać na każdej imprezie.

Oczyszczanie wodorowe – efekty

Jak już wcześniej pisaliśmy, wodorowe oczyszczanie twarzy poprawia kondycję skóry, ujędrnia ją, zwiększa elastyczność i pomaga na dłużej zachować młodość. Oprócz tego poprawia ukrwienie cery i ją nawilża, a także odżywia jej głębokie warstwy i zwalcza wolne rodniki. Zabieg może być wykonywany nawet bezpośrednio przed ważnymi wydarzeniami, bo jego efekty widoczne są niemal natychmiast. Oczyszczenie wodorowe sprawdza się w przypadku każdego typu cery – można wykonywać je na skórze dojrzałej, suchej, mieszanej czy nawet tłustej. Wbrew nazwie niewiele ma wspólnego z tradycyjnym oczyszczaniem manualnym, dlatego osoby walczące z wypryskami i zaskórnikami mogą stosować go raczej jako dodatkowy zabieg niż zamiennik ręcznego oczyszczania.

Oczyszczanie wodorowe – przeciwwskazania

Wodorowe oczyszczanie twarzy to zabieg w zasadzie bezinwazyjny i w pełni bezpieczny, dlatego w większości przypadków nie ma przeciwwskazań do jego wykonywania. Mogą zdecydować się na niego kobiey w ciąży i karmiące piersią, a także osoby z cerą trądzikową lub nadwrażliwą. Nie powinien być wykonywany wyłącznie u osób nadwrażliwych na prąd elektryczny, posiadających rozrusznik serca lub metalowe implanty oraz takich, które cierpią na patologiczne stany chorób przewlekłych, jak na przykład cukrzyca czy nowotwór. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest także jakakolwiek aktywna choroba skóry. 

Oczyszczanie wodorowe skóry – cena

Ceny oczyszczania wodorowego skóry mogą być różne w zależności od miasta, używanego sprzętu czy nawet konkretnego salonu kosmetycznego. Wybierając się na zabieg, warto porównać oferty kilku gabinetów, aby poznać cennik z danego regionu. Zwykle jednak tego typu oczyszczanie obejmujące twarz i szyję to wydatek rzędu 300-400 zł. Zabieg może być tańszy, jeśli stanowi uzupełnienie innego rytuału pielęgnacyjnego. Możliwe jest także przeprowadzenie oczyszczania wodorowego na dekolcie, jednak wtedy cena będzie wyższa.